Külföldi szervezetek felhívásai
Millió aláírás egymillió fókáért Az IFAW idén aláírásgyűjtő akciót indított, melynek célja, hogy egymillió aláírást összegyűjtsenek és eljuttassanak a kanadai parlamenthez, mely jóváhagyta egymillió bébifóka 3 év alatt történő lemészárlását. Az online petíció aláírásához kattints ide: Millió aláírás egymillió fókáért!
E-mail kampány a természetkímélő gazdálkodásért A BirdLife International levélküldő kampányt indított az Európa vidéki tájain élő madarak és más állatfajok érdekében, melyek egyedszáma a természetromboló gazdálkodási módszerek következtében folyamatosan csökken. Az interneten is küldhető virtuális képeslap az Európai Bizottság mezőgazdasági, vidékfejlesztési és halászati főbiztosát kéri arra, hogy támogassa a természetkímélő gazdálkodási módokat és segítse elő az ilyen módszerek támogatásának jelentős növekedését. A képeslapot a BirdLife International honlapjáról küldheted el a HUNGARY menüpontra kattintva.
Petíció a "tudományos célú" japán bálnavadászat ellen Amióta a Nemzetközi Bálnavadászati Tanács (IWC) 1986-ban betiltotta a kereskedelmi bálnavadászatot, több, mint 20 ezer bálnát öltek meg. Néhány ország, köztük Japán is, "tudományos kutatás" ürügyén azonban továbbra is bálnavadászatot folytat, sőt ennek kiterjesztését tervezi. A természetvédő szervezetek tiltakozó akcióba kezdtek és online aláírásgyűjtést kezdeményeztek. A petíciót, mely a nemzetközi egyezmény kigúnyolásának és semmibe vételének megszüntetését sürgeti, a japán környezetvédelmi minisztériumnak juttatják el, ha meglesz a 40 ezer aláírás. Cikkünk a témáról és a tiltakozási lehetőségek: Petíció a "tudományos célú" japán bálnavadászat ellen.
Tiltakozz a szingapúri macskamészárlás ellen! Szingapúrban 2003. május 6-án a kormány higiéniai okokra hivatkozva elrendelte a városban élő kb. 80 ezer kóbor macska befogását és kiirtását. A kormány tagadja, hogy az atípusos tüdőgyulladástól való félelem motiválta a rendelet meghozatalára és kitart amellett, hogy pusztán általános egészségügyi intézkedésről van szó. A kegyetlen macskairtás ellen online petíciót írhatsz alá, ha ide kattintasz! Néhány cikkünk a témáról: Malajzia nem fogadja a 2000 megmentett macskát, SARS: Malajzia fogadja a kivégzésre ítélt szingapúri macskákat, SARS: Betiltották a vadállatok fogyasztását Kínában, SARS: pánik és utcára rakott állatok Pekingben, SARS: Egymásra támadnak az éhező ragadozók a kínai állatkertekben
Tiltakozz a görög állatmészárlás ellen! 2004-ben az olimpia visszatér Görögországba. A nemzet, mely Szókratész és Platón eszméin nőtt fel, most a lehető legbarbárabb tettre készül: a "városkép javítása" céljából Athén összes kóbor kutyáját és macskáját el akarja pusztítani. Cikkünk a témáról és a tiltakozási lehetőségek: Olimpia 2004 - tiltakozz a görög állatmészárlás ellen!.
Petíció a fókavadászat ellen Kanadában minden évben közel 300 ezer fókabébit mészárolnak le bundájukért, melyet elsősorban az európai szőrmekereskedők vásárolnak fel. A néhány hetes kis fókákat sokszor bunkóval verik agyon, kampókkal nyársalják föl, néha pedig élve nyúzzák meg őket. A hím fókák nemi szerveit szintén értékesítik: potencianövelő szer készül belőlük. Cikkeink a témáról: Kezdődik a kanadai fókavadászat, Kanada: 20 ezerrel több fókát öltek. A kegyetlen fókavadászat ellen itt tiltakozhatsz.
Tiltakozás Almodóvar filmje ellen Az Oscar-díjas spanyol rendező, Pedro Almodóvar legújabb filmjét márciusban mutatták be Spanyolországban. Az "Hable con ella" (Beszélj hozzá!) című film nemzetközi felháborodást keltett, mert a forgatás során 6 bikát megöltek. Az állatvédők tiltakozó akcióba kezdtek; az online tiltakozó ívet itt írhatod alá. (Kis segítség: kattints az Inscríbete en el listado linkre, majd töltsd ki a "Nombre y apellidos" mezőt először kereszt-, majd vezetékneveddel, az alatta lévő mezőbe írd be az e-mail címedet, a "país" =ország mezőhöz írd be "Hungría", majd a "sexo" menüpontnál válaszd ki a nemedet: femenino=nő, masculino=férfi, ninguno=egyik sem; ezt akkor válaszd, ha cégnevet/szervezet nevét írod be. Ha mindent kitöltöttél, kattints az Enviar datos=adatok elküldése gombra.) A tiltakozást Almodóvar produkciós irodájának, a spanyol kulturális és oktatási minisztérium illetékeseinek, illetve a Spanyol Színművészeti Akadémiának továbbítják.
Tiltakozás a koreai kutya- és macskafogyasztók ellen Minden évben több, mint két és fél millió kutyát és macskát fogyasztanak el Koreában. A kutyákat borzalmasan megkínozzák, mielőtt megölik őket, hogy húsuk porhanyósabb, ízletesebb, "vágyserkentőbb" legyen, a macskákat pedig elevenen megfőzik. Bővebben erről kapcsolódó cikkünkben olvashatsz. Az állatvédők arra kérnek mindenkit, bojkottálja a 2002-es koreai Futball Világbajnokságot és írja alá a tiltakozó petíciókat. Az online tiltakozóíveket itt és itt és itt és itt írhatod alá. A PETA tiltakozóívét (melyet sajnos az interneten keresztül nem lehet aláírni) olyan hírességek szignálták, mint Bryan Adams, Kid Rock, Billy Idol, Jean-Claude Van Damme, Janet Jackson, Oliver Stone, George Michael, Pamela Anderson, Ozzy Osbourne, Todd Oldham, Christina Aguilera, Andrea Bocelli, Joe Pesci, Jackie Chan - és még sokan mások.
Tiltakozás az EU új állatkísérleti terve ellen Az Európai Unió újra akar tesztelni közel 30 ezer vegyi anyagot. Ezek 1982 előtt kerültek forgalomba, és a szakértők szerint nem lettek megfelelően letesztelve, ezért újra meg akarják etetni őket sok tízmillió visítozó állattal. A kényszeretetésen kívül még alkalmaznak inhaláltatást, szembecsepegtetést; az anyagokat a tapasztépéses eljárással lehántott bőrre-húsra kenik, vagy éppen belelógatják az állatokat pár hétre-hónapra egy-egy maró folyadékba. Ha az Európa Parlament engedélyezi a fékolajak, autókárpitok, rovarirtók, ablakmosók, fagyállók, és ezekhez hasonló más vegyianyagok újratesztelését, akkor ez lesz a világ valaha látott legnagyobb állatkísérleti terve. Itt tiltakozhatsz.
Tiltakozás a kínai medveepe-lecsapoló farmok ellen Kínában 247 medvetelep üzemel, ahol több mint 7000 medvét tartanak fogva iszonyú körülmények között. Ezek a szerencsétlen állatok közel 7000 kg epét "termelnek" évente, ebből 500 kg-ot a hagyományos kínai orvoslás használ lázcsillapítóként, epekő gyógyítására vagy potencianövelőként, míg a maradékot egyéb területen használják fel, pl. bor vagy sampon gyártásakor. Kapcsolódó cikkünk: Epegyárak Kínában. A petíció aláírásával köszönetet mondasz az eddig szabadon engedett 500 medvéért és arra kéred az illetékeseket, zárják be a többi medvefarmot is, és a növényi ill. szintetikus anyagokat reklámozzák. A petíciót itt írhatod alá.
Mentsük meg a mélyföldi gorillákat! A mobiltelefonokban használatos tantál nevű ásványt Kongóban bányásszák - pont ott, ahol a kihalófélben lévő mélyföldi gorillák élnek. Ez az egyik legnagyobb tantállelőhely a világon, és az amúgy is gerillaháborúk sújtotta területen egyre kevesebb élőhely marad az utolsó gorilláknak. Az elmúlt 3 évben a keleti mélyföldi gorillák közel 90%-át kipusztították. Kapcsolódó cikkeink: Bányászat miatt halnak ki a gorillák?, Clarke és Di Caprio a mélyföldi gorillákért. A petícióval a mobilgyártó cégeket kéred: vásárolják máshonnan a tantált, ami egyébként nem feltétlenül szükséges a készülékek gyártásához, és ne járuljanak hozzá egy faj kipusztításához. A petíciót itt írhatod alá.
Állítsák meg a bálnavadászatot! 1998-ban 1100 bálnát öltek meg a kereskedelmi bálnavadászati tilalom ellenére. Az ámbrás cetek száma néhány év alatt 250 ezerről 1000-re csökkent. Több faj a kihalás szélén áll. Japán és Norvégia nem törődve a tilalommal tovább folytatja a vadászatot. Japán tudományos kutatás ürügyén öli a bálnákat és szavazatokat vásárol a Bálnavadászati Tanácsban, hogy más nemzetek is a bálnavadászati tilalom beszüntetése ellen szavazzanak. Néhány kapcsolódó cikkünk: A bálnanapi japán szlogen: "VÉDD ÉS EDD!", A japán WWF támogatja a bálnavadászatot, Tiltakozz az új japán bálnavadászati terv ellen!, Japánnak ennyi bálna sem elég?!?!?, Megszegik a nemzetközi egyezményt - bálnavadászat Japánban, Legális bálnahalászat?, Bálnakonferencia - veszélyeztetett fajok, Japán túllépte az engedélyezett bálnavadászati rátát, Anglia kitiltja a norvég bálnavadászokat. A petíció aláírásával azt kéred, hogy két éven belül teljesen tiltsák be a bálnavadászatot. A petíció aláírásához kattints ide! A Greenpeace oldalán található petíció aláírásával Japán halászati minisztériumát szólítod fel, hogy hagyjanak fel a kereskedelmi bálnavadászat engedélyezéséért vívott kűzdelemmel és a szavazatok vásárlásával. Ezen az oldalon arcodat is adhatod a kampányhoz, ha feltöltöd fényképedet. Üzenetedet innen postázhatod.
Mentsük meg a tigriseket! Ázsiában a 20. század elején mintegy 100 000 tigris élt. Ma már kevesebb, mint 7000 példány kószál a kontinens erdeiben. A 8 tigrisfajból már 3 kihalt, és van olyan faj is, amiből már csak 30-40 példány él. A tigrisek kihalásának oka elsősorban az orvvadászat, a tigrisek szerveivel való tiltott kereskedelem, az élőhelyek csökkenése és a populációk felszabdalása. A tigrisek szerveiből Kínában hagyományos orvosságokat készítenek, melyek a babonák szerint gyógyító illetve potencianövelő szerek. A petíció aláírásával a kínai és japán kormányt szólítod fel, hogy tiltsa be a tigriscsontok, a tigrispénisz és egyéb "tigrisszármazékok", valamint a belőlük készült gyógyszerek és bor kereskedelmét. A petíció aláírásához kattints ide!
Tiltakozz a horvátországi kegyetlenkedés ellen A horvátországi törvények szerint minden macskát vagy kutyát, melyet 300 méterrel a városhatárokon kívül találnak, kóbor állatnak minősítenek, és elpusztíthatnak mindennemű jogi következmény nélkül. Kapcsolódó cikkünket és a tiltakozási lehetőségeket itt találod.
Régebbi akciók
Tiltakozz a medvetáncoltatás ellen! India nagyvárosaiban, főleg Delhi, Jaipur és Agra utcáin még mindig láthatunk medvét "táncoltató" cigányokat. Természetesen az orrukba döfött karikán rángatott medvéknek eszük ágában sincs táncolni. Kegyetlen módszerekkel kiképzett állatokról van szó, akik jól tudják: ha nem emelgetik ütemesen a mancsaikat, fogvatartójuk fájdalmasat ránt a láncon, újra és újra felsértve orrukat és ajkukat. Tiltakozz az indiai nagykövetségen! Részletek
Ez a cicák sorsa?! Angelt, a kis kóbor cicát megkínozták, megverték, megerőszakolták. A kiskorú állatkínzókat nem büntették meg. Amit Te tehetsz: telefonálj, írj levelet, küldj e-mailt a Snohomish megyei ügyésznek, hogy vizsgálja ki újra Angel ügyét, és vegyék komolyan az állatok ellen alkalmazott erőszakot. Mi történt Angellel, kinek címezzem a tiltakozást?
Pulóveres pingvinek A Tasmania Conservation Trust (TCT) állatvédő szervezet többszáz gyapjúpulóverekből álló segélyszállitmányt ajándékozott Tazmánia szigetének. A meghökkentő ötlet célja, hogy megvédjenek egy pingvinkolóniát a tengerbe ömlött olajtól. Te is köthetsz pulóvert a TCT szabásmintája alapján! Cikkünk az akcióról
Klikkelj az esőerdőkért! A Care2.com és szponzorai ezúttal az esőerdőkért szállnak harcba. A cél ezúttal 15 000 dollár összegyűjtése, ami területre átfordítva 6 000 000 négyzetméter megmentését jelenti. Az eljárás ugyanaz, mint a nagy cicák esetében - a netező klikkel, az oldal (illetve a The Nature Conservancy) szponzorai pedig minden egyes kattintásért fizetnek. KATTINTS IDE AZ ESŐERDŐKÉRT! Cikkünk az akcióról
Bukaresti kutyamészárlás Ha tiltakozni szeretnél a borzalmas kutyairtó hadjárat ellen, írhatsz levelet kapcsolódó cikkünk legalján található címekre, vagy aláírhatod az online petíciót. A petíció aláírásához KATTINTS IDE. Kapcsolódó cikkünk: Bukarest - a mészárlás folytatódik
Naomi Campbell még mindig a bundát reklámozza!!! A Respect for Animals legújabb célpontja a modellvilágból Naomi Campbell, aki dacolva az állatvédők sorozatos kéréseivel folyamatosan reklámozza a kifutón a véres divatot. Naomival a következő címen tudathatod véleményedet: Premier Model Management 42 Parker Street London WC2 e-mail: info@premier-models.com Kapcsolódó cikkünk: McCartney megvadítja a bőrdivatot
Mentsük meg a naaaaaagy macskákat! Race for the Big Cats - 2 Ha most klikkelsz, a szponzorok fizetnek! A tavalyi akció több, mint 30000 km2 élőhelyet szerzett a tigriseknek, jaguároknak és hópárducoknak. Most 65000 km2 - azaz 60 000 dollár a tét! Támogasd őket; neked nem kerül pénzbe! [-tovább a teljes cikkhez-]
Tovább a teljes tartalomhoz
|